Τέταρτη σερί νίκη για τους Εφήβους, ακόμη ένα παιχνίδι που το χάρηκαν με την ψυχή τους!

Η ομάδα του Μάκη Ιωσηφίδη επικράτησε με 50-38 του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου του Εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ, και με το προγραμματισμένο ρεπό της επόμενης εβδομάδας, ολοκληρώθηκε ο πρώτος γύρος με ρεκόρ 4-2.

Μετά από ένα εξαιρετικό πρώτο δεκάλεπτο, στο οποίο οι παίκτες μας έπαιξαν άμυνα για… σεμινάριο (21-9), ακολούθησε ένα κοντρόλ παιχνίδι, με διατήρηση της διαφοράς ασφαλείας, μέσα από την πιστή εφαρμογή του αγωνιστικού πλάνου του προπονητή μας.

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 28-17, στο τρίτο δεκάλεπτο δεχτήκαμε τους περισσότερους πόντους (13), όμως η άμυνα βελτιώθηκε στη συνέχεια και το ματς ολοκληρώθηκε με το τελικό 50-38.

Πρώτος σκόρερ της ομάδας ήταν ο Ιωσηφίδης, που πέτυχε 20 πόντους και τον ακολούθησαν ο Τζούρτζιας με 12 και ο Παπαδόπουλος με 8.

Επόμενο παιχνίδι για τους Αετούς, στις 12/11 στο ΔΑΚ «Βικέλας» με αντίπαλο τον Φίλιππο Βέροιας.

Τα δεκάλεπτα : 21-9, 28-17, 38-30, 50-38

Αετοί Βέροιας (Ιωσηφίδης) : Παπαδόπουλος 8, Κολέτσας 2, Γώγος 2, Μπουζίκας, Τζούρτζιας 12, Λίκα, Καρασαρίδης, Τεγούσης 2, Κόγκας 4(1), Ιωσηφίδης 20(2), Δαβόρας

ΓΑΣ Αλεξάνδρεια (Πρόιος) : Πετρόπουλος 21(5), Παπαδόπουλος, Φεσατίδης, Μαμίσης 2, Μπατιάκας, Σαμλίδης, Παπαδήμας 4, Ντούλιας 11(2), Ματόπουλος, Αρκίθης, Καρακίτσος