Δεύτερη νίκη σε τρία παιχνίδια στο πρωτάθλημα σημείωσαν σήμερα (19/10) οι Έφηβοι των Αετών Βέροιας.

Η ομάδα του Μάκη Ιωσηφίδη επικράτησε με 54-52 στο Αιγίνιο του τοπικού ΑΟΚ, σε ματς που διεξήχθη στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του Εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι «ασπρόμαυροι» ξεκίνησαν δυνατά, προηγήθηκαν με 8 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο, με την ομάδα της Πιερίας να ανεβάζει την απόδοση της στη συνέχεια, μειώνοντας στο 25-27 του ημιχρόνου.

Ντέρμπι το ματς και στη συνέχεια, με το 41-41 να είναι το σκορ του τρίτου δεκαλέπτου, για να φτάσουμε στο δραματικό φινάλε και τη νίκη των Αετών με διαφορά ενός καλαθιού.

Τα δεκάλεπτα : 9-17, 25-27, 41-41, 52-54

Αιγινιακός (Τσάτσας) : Στυλιανίδης, Χατζής, Χαϊκάλης, Ντέλιας, Βουλτσίδης, Παπάζογλου, Πελοπίδας

Αετοί Βέροιας (Ιωσηφίδης) : Μπουζίκας, Τεγούσης, Κλωνάρας, Σιδηρόπουλος, Πετρόπουλος, Κολέτσας, Ιωσηφίδης